Jesteś tutaj: Start > Szkoły > WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI > PUBLIKACJA
Drodzy nauczyciele, pedagodzy, katecheci…
Dziękując za liczny udział w szkoleniach, prowadzonych przez Fundację Hospicyjną w ramach trzyletniego projektu rozwoju wolontariatu hospicyjnego Lubię pomagać, pragniemy jeszcze raz gorąco zachęcić Was do dalszej współpracy.
Zapraszamy także do współtworzenia publikacji, mającej stanowić zbiór praktycznych porad i scenariuszy zajęć dla różnych grup wiekowych na temat wolontariatu oraz hospicjum i końca życia. Jesteśmy przekonani, że przy Państwa udziale powstanie książka szczególna i wyjątkowa a jednocześnie, jak wiemy, niezwykle w każdej szkole potrzebna.
• Scenariusze zajęć możecie tworzyć Państwo sami jak i w zespołach. Spośród nadesłanych konspektów zostaną wybrane najlepsze. Prosimy, by opatrzone one były krótkim wstępem – komentarzem o tym, jakie były okoliczności powstania danego scenariusza (np. przygotowanie do akcji na rzecz hospicjum, trudna sytuacja w szkole związana z chorobą czy śmiercią lub inny kontekst nie związany z konkretnym zdarzeniem, np. święta wielkanocne). Przedstawienie takiego motywu dla scenariusza będzie pomocne dla osób korzystających z publikacji.
• Materiały do publikacji prosimy nadsyłać na adres: a.janowicz@hospicja.pl lub pocztą na płytach CD na adres: Fundacja Hospicyjna, ul. Chodowieckiego 10, 80- 208 Gdańsk.
• Termin nadsyłania prac: 15 kwietnia 2009r. (prosimy o uwzględnienie czasu przesyłki w przypadku korzystania z poczty). Ze względu na tryb wydawniczy, prace nadesłane po tym terminie nie będą mogły być brane pod uwagę.
• Pytania i uwagi prosimy kierować do Anny Janowicz: a.janowicz@hospicja.pl
• Prosimy o pisanie konspektów według poniższego schematu:
SCHEMAT KONSPEKTU ZAJĘĆ:
A/ metryczka
I. imię i nazwisko autora (autorów):
szkoła (nazwa, adres):
klasa, dla której przygotowane są zajęcia (poziom wiekowy):
II. Wprowadzenie autora/autorów: kontekst powstania scenariusza (sytuacja w szkole, klasie, akcja na rzecz hospicjum itp.)
B/ konspekt zajęć
I. Temat lekcji / zajęć / spotkania:
II. Założenia metodyczne:
1. Cele edukacyjne
a) kształcenia
w zakresie wiadomości uczeń:
w zakresie umiejętności uczeń:
b) wychowania
w zakresie postaw, przekonań i zainteresowań uczeń:
2. Strategia:
3. Metody pracy:
4. Środki dydaktyczne:
5. Czas (ilość jednostek lekcyjnych):
III. Przebieg zajęć
1. Wprowadzenie
2. Realizacja
3. Podsumowanie
IV. Bibliografia (wg poniższego wzoru):
Książki: autor (nazwisko pierwsza litera imienia). Tytuł. miasto rok wydania.
np.: Kotarbiński T. Medytacje o życiu godziwym. Warszawa 1976.
W przypadku redaktora: Skorowski H., Koral J. (red.). Caritas- zawód czy powołanie. Warszawa 1996.
Czasopisma: autor. tytuł, w: czasopismo; rok; numer.
Np.: Kurowska M. Wolontariat tak-czy nie? Hejnał oświatowy; 2007; 2.